.: Hizmetlerimiz / Lazer Epilasyon / Cool Glide – Nd- YAG ( dalga boyu ) :.
 
 
CoolGlide Farkı

CollGlide’ın diğer lazerlerden daha uzun olan dalga boyu, sadece koyu renk kıllı açık tonlu cilt tiplerinde değil bütün cilt tiplerinde uygulama imkanı sağlar.

CoolGlide güneşte bronzlaşmış tenlere bile uygulama imkanı sağlar. Artık bütün yıl boyunca epilasyon yaptırabilirsiniz ve cildinizin renginin açılmasını beklemek zorunda değilsiniz. Kalıcı epilasyon için FDA onayı almış olan CoolGlide’ın uzun dönemli kalıcı sonuçları kanıtlanmıştır.
Tıp dünyasının pek çok lider kuruluşu ve öncüleri tarafından tercih edilerek kullanılmakta olan CoolGlide geniş spot boyu ve hızlı lazer enerjisi iletimi sayesinde geniş alanları kısa zamanda tedavi edebilir.
CoolGlide’ın soğutucu prob’u cilt üzerinde kayarak cildi soğuturken rahatlığı ve güvenliği artırır ve aynı anda da cildi korur.

Lazer Epilasyon, "Pseudofolliculitis Barbae (PFB)" veya kıl dönmesi yada tıraş sivilcesi tabir edilen ve sadece Amerikada her sene 12 milyon Afrika kökenli erkekte oluşan problemin tedavisinde kullanılan kanıtlanmış birkaç yöntemden biridir. İstenilmeyen kılların yanısıra görünümü hoş olmayan kılcal damarlarda (spidervenler) CoolGlide ile yok edilebilir.
Bundan sonra ağrılı enjeksiyonlara son
Bugün özel CoolGlide konsültasyonunuz için randevu alınız!

CoolGlide ile kimler tedavi edilebilir?

CoolGlide’ın özel tasarımı ve uzun dalga boyu her türlü cilt tipinde uygulama imkânı tanır. Afrikalı zenci, Asyalı, Hintli, İspanyol, Kafkasyalı gibi tüm ırkların cilt tiplerinde hatta yeni güneşlenmiş bronz ciltlerde bile uygulama yapılabilir.

CoolGlide ile hangi vücut bölgelerinde uygulama yapılabilir?

CoolGlide Lazer Sistemi; yüz, bacaklar, kollar, koltukaltı, sırt gibi bölgelere dahil olmak üzere vücudun tüm bölgelerinde epilasyon yapılabilir. Ayrıca; göğüs, meme ucu, bikini hattı gibi hassas bölgelerde de rahatlıkla uygulama yapılmaktadır.

CoolGlide tedavisi esnasında ne hissedilir?

CoolGlide İngilizcede serin (Cool) ve kayma (Glide) kelimelerinden oluşan bir isimdir ve isimde ima edildiği gibi sistemin probu cilt üzerinde kayarak ilerlerken bir yandan da cildi soğutmakta, serinletmektedir. Bazı hastalar lazer ışınımı anında hafif bir cimdiklenme veya batmaya benzer bir duygu hissederler. Genellikle herhangi bir ağrı kesiciye veya local anesteziye gereksinim yoktur, bazı hastalar hassas bölgelerde topikal anestezi kullanılmasını tercih etmektedirler.

Kaç seans uygulamaya ihtiyacım olacak?

Genelde vücut bölgelerinin çoğunluğu 3–6 uygulamaya gereksinim gösterir. Fakat uzun dönemli optimal fayda sağlanabilmesi için gereken CoolGlide tedavi seansı sayısı birçok değişik faktöre bağlıdır.Örneğin; kılların kalınlığı,uygulanan bölge, kıllarınızın büyüme devresi. ilginç bir şekilde vücuttaki kılların hepsi aynı anda aktif olarak büyümemekte ve aslında üç ayrı evreden geçmektedirler: büyüme, duraklama ve dinlenme. CoolGlide tedavi esnasında aktif büyüme evresinde olan kılları tahrip ederek etkili olmaktadır. Diğer kıllar aktif büyüme evresine değişik zamanlarda gireceğinden, herhangi bir bölgede tüm kılları tahrip edebilmek için ilave seanslara gereksinim olmaktadır.

Tedavi seansından sonra ne olur?

CollGlide tedavi seansından hemen sonra uygulama yapılan bölge biraz kızarmış ve kabarmış görülebilir.
Tedaviden sonraki 3–7 gün içinde kıllarınız size yeniden büyüyormuş gibi görünebilir. Aslında bu kılların çoğunluğu tedavi neticesinde yavaşça vücuttan dökülmektedirler yani gördüğünüz büyüme değildir. Seanslar arasında kesinlikle ağda yapılmamalı veya cımbızla kıllar alınmamalıdır, kılların tıraş edilmesine izin verilir.

Tedaviden sonra günlük aktivitelerimde bir kısıtlama söz konusumu?

Tedaviden sonra günlük normal aktivitelerinize hemen geri dönebilirsiniz. Sadece sosyal hayatınızı planlarken bir miktar kızarıklık olabileceğini göz önüne almanızda fayda olacaktır. Eğer güneşe maruz kalacaksanız tedavi bölgelerinde güneş kremi kullanmanız tavsiye edilir. Her zaman olduğu gibi güneşlenme sürenizi sınırlamanız iyi bir fikirdir. İlave olarak doktorunuz size özel formüllü bir cilt bakım ürünü tavsiye edebilir veya sizin cilt tipiniz için özellikle hazırlanmış bir cilt bakım kürü verebilir.

Neden CoolGlide Lazer Sistemi diğer lazer Sistemlerine tercih edilir?

En son teknolojiyi kullanan CoolGlide lazer sistemi geniş bölgeleri hızlı bir şekilde ve eski teknolojilerdeki sınırlamalar olmadan tedavi eder.CoolGlide ‘ın diğer sistemlerden daha uzun olan dalga boyu açık, koyu ve hatta bronzlaşmış ciltlerde etkili ve güvenli bir uygulama imkanı tanımaktadır. CoolGlide’ın özgün bir farkı da  kalın kıllar kadar ince siyah kıllarda da etkili bir şekilde kullanılmasıdır. Soğutucu probu, hastaya rahatlık sağlamasının yanı sıra, diğer lazerlerde sık görülen istenmeyen cilt reaksiyonlarını en aza indirgemektedir.

Olası yan etkiler nelerdir?

Bazı hastalarda güneş yanığına benzer şekilde hafif kızarıklık ve ciltte bölgesel kabarma görülebilir. Bu yan etkiler tipik olarak bir kaç saat veya daha az sürede yok olur. Çok ender vakalarda su toplama görülebilir. Tedavinin fayda ve riskleri konusunda doktorunuza danışıp tam bilgi alabilirsiniz.

Sonuçlar ne kadar süre kalıcıdır?

CollGlide lazer sistemi’nin uygulama yapılan bölgedeki büyüyen kılların sayısındaki neden olduğu azalma süreklidir. Kılların büyümeleri sırasında üç değişik evreden geçmeleri ve her kılın bu evrelerden diğerlerinden bağımsız olarak farklı zamanlarda geçmelerinden ötürü, bir tek lazer seansında uygulama yapılan bölgede tüm kılları yok etmek pratik olarak imkansızdır. Yapılan klinik çalışmalarda iki seans tedavi görmüş hastalar bir sene süreyle izlenmiş ve kıllardaki azalmanın bu süre boyunca kalıcı olduğu ve değişmediği tespit edilmiştir. Sonuçlar bireylere göre değişiklik göstermekle beraber, genel olarak arzu edilen sonuçların elde edilmesi için 3–6 seansın gerektiği görülmektedir.


Günümüzün kadın ve erkekleri için istenmeyen yüz ve vücut kılları artık geçmişte kalmış bir problemdir. Teşekkürler CoolGlide lazer sistemi artık ağrılı ağdalar, elektrolizler, jilet yok!!
Bu stres veren problemin çözümü CollGlide lazer sistemi, 21’inci Yüzyıl teknolojisi ile tedavi imkanını sunmaktadır. FDA kuruluşundan kalıcı epilasyon onayı almış olan CollGlide piyasada kadın-erkek bütün cilt tiplerinde hem etkili hemde güvenli bir şekilde uygulanabilen tek lazerdir, güneşten bronzlaşmış ciltlerde bile!!

CoolGlide’ın diğer epilasyon metotlarıyla karşılaştırılması nasıldır?

Tıraşlamak, ağda, epilasyon kremleri gibi metodların tümü geçici çözüm getiren metodlardır ve belirli aralıklarla tekrarlanmaları gereklidir. CollGlide size epilasyon ihtiyaçlarınız için uzun süreli kalıcı sonuçlar sunmaktadır.

CoolGlide’ın Elektroliz (İğneli epilasyon) ile karşılaştırılması nasıldır?

Elektroliz bezdirici, invaziv, ve ağrılı bir işlemdir ve bir iğnenin her kılın köküne batırılarak tek tek elektrik enerjisi verilmesi ile yapılır. Elektroliz genellikle belli aralıklarla yapılan seanslar ile yıllarca sürebilir, her seansda yüzlerce kıla tek tek enerji verilir. Elektroliz ile bir saatten fazla süren bir bölgenin tedavisini CoolGlide ile etkili bir şekilde birkaç dakikada yapmak mümkündür.

« Geri
 
Estetikte Minor Girişimler | Erkeklerde Estetik Ameliyatlar | Burun Estetiği | Karın Estetiği | Yüz ve Boyun Estetiği | Gögüs Estetiği
Kulak Estetiği | Lazer Epilasyon | Lazer ile Dövme Tedavisi | Lazerdermoloji | Karbossi Terapi | Dolgu Tedavileri | Botulizm Toksin | Lipoliz - Sellüliz
Liposuction | Pigmente Lezyon Tedavileri
 
© 2010 Bellaplast, Tüm Hakları Saklıdır.