.: Hizmetlerimiz / Lazer Epilasyon / Diod Lazer – Ligh Sheer :.
 
 
Light Sheer Diod Lazer
Gerçekte fiilen bütün vücudumuzun tüylerle kaplı olduğunu öğrenmek size şaşırtıcı gelebilir. Çünkü bu tüylerin çoğu ince ve açık renk olduğundan çıplak gözle görülmez. Ancak bazı bölgelerde daha koyu ve sert tüyler sizi rahatsız edebilir. Kadınların yüzünde, koltuk altında, bacaklarında, bikini bölgesinde vs. Erkeklerin omuzlarında, sırtında, boyun ve yanak bölgelerindeki gibi. Bu durumda Light Sheer diode lazer sizin çözümünüz olacaktır.

Geçmişte istenmeyen tüyleri yok etmenin yolu cımbız, traş, ağda yada tüy dökücü kremlerdi. Bunların bazıları acı verici bazıları uğraştırıcı ve zaman alıcıydı fakat hepside geçici yöntemlerdi. Uzun süreli tüy yok etmek için elektroliz (iğneli epilasyon) popüler ve etkili bir yöntemdi.

Lazer ile tüy yok etmek çok daha etkili bir çözümdür. Light Sheer diode lazer istenmeyen tüyleri hem daha hızlı ve güvenilir bir biçimde hemde ağrısız olarak yok etmek için geliştirilmiş ve tüy yok etmeyi sanat haline getirmiş bir sistemdir.


Fakat bu da ağrılı, zaman alıcı ve yalnızca küçük bölgeler için kullanılabilen bir yöntemdir. Elektroliz işleminde her tüy köküne ayrı ayrı iğneyle elektrik vermek gerekir. Bu da genellikle dudak üstü gibi küçük bölgeleri bile yok edebilmek için çok uzun süreli düzenli seanslar gerektirir.

LightSheer lazer tedavisi nedir.

Lazer aleti yüksek konsantreli lazer ışığı üretir. Light sheer diode lazer tarafından üretilen bu enerjiyi tüy foleküllerinde bulunan pigmentler tarafından kusursuz bir biçimde emilir.

Bu prosedür sırasında saniyeden daha az bir süre içinde lazer tarafından atış yapılır ve bu atışın yapıldığı süre folekülün yeniden büyüme özelliğini yok etmek için yeterlidir. Bu işlem aynı anda bir çok tüy köküne uygulama özelliğine sahiptir. İşte bu yüzden Light Sheer vücudun en geniş alanlarında etkili tedavi için en uygun yöntemdir.

Bu prosedürün önemli bir parçası cildin soğutulmasıdır. Özel bir kontakt soğutucu parçası kullanıcının en hassas ciltleri bile tedavi etmesine olanak verir. Cildin üst tabakasını atıştan önce, atış sırasında ve atıştan sonra koruyup soğuturken lazer enerjisini kıl köküne yöneltir.

Ne Bekleyebilirsiniz

Tedavinin süresi, tedavi edilen alanın büyüklüğüne bağlı olarak birkaç dakika ile birkaç saat arasında değişebilir.

Şunu bilmekte fayda var ki lazer tedavisinin en etkili olduğu bölgeler tüylerin aktif olduğu bölgelerdir.

 Bütün sert ve kalın tüyler aynı fazda bulunmadığı daha etkili sonuç için bir seanstan fazlasına ihtiyaç vardır.

 Lazer tedavisinin yol açtığı bir takım rahatsızlıklarda vardır. Tedavi edilen kişilerin çoğu bu işlemi ağrısız bulmaktadırlar.
Fakat vücudun bazı bölgeleri diğer bölgelerden daha hassas olduğu için topical anestesiziye başvurulabilir.Tedavi edilen alanın tedaviden hemen sonraki durumu işlemin uzunluğuna ve cilt tipine göre kişiden kişiye değişir. Görülebilecek reaksiyonlar varsa bile çok küçüktür.
Bu reaksiyonlar ciltte kızarıklık ve kabarıklık gibi aslında klinik olarak arzu edilen ve cildin tedaviye yanıt verdiğini gösteren reaksiyonlardır.

Tedavi uygulanan kişiler normal aktivitelerine tedaviden hemen sonra dönebilirler.
Tedaviniz, ortaya çıkabilecek yan etkiler ve elde edebileceğimiz sonuçlarla ilgili olarak konsültasyonunuz sırasında size daha fazla bilgi vermekten mutluluk duyacağız.

 

« Geri
 
Estetikte Minor Girişimler | Erkeklerde Estetik Ameliyatlar | Burun Estetiği | Karın Estetiği | Yüz ve Boyun Estetiği | Gögüs Estetiği
Kulak Estetiği | Lazer Epilasyon | Lazer ile Dövme Tedavisi | Lazerdermoloji | Karbossi Terapi | Dolgu Tedavileri | Botulizm Toksin | Lipoliz - Sellüliz
Liposuction | Pigmente Lezyon Tedavileri
 
© 2010 Bellaplast, Tüm Hakları Saklıdır.